Sorularınız
mı var?

Şimdi sor!

Ancak, bizim yanıtımızdan bile daha hızlı, sorularınızın yanıtı zaten burada olabilir. Aşağıda listelenen konulara göz atmaktan çekinmeyin. Sorularınızı bulamazsanız iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Diğer tüm XCAT seçeneklerinin temeli olan XCAT Basic tam olarak 55 kg ağırlığındadır Bir kişi tarafından monte edilecek, sökülecek ve herhangi bir arabanın tavanına yüklenecek kadar hafif. Tek tek parçaların hiçbiri 17,5 kg'dan daha ağır değildir.

Almanya'daki birkaç göl dışında, XCAT kullanmak için yelken ruhsatına ihtiyacınız yok çünkü yelkenlerin yüzey alanı ehliyete ihtiyacınız olan alanın altında.

Temel olarak yelkencilik ilkelerini bir kitaptan veya internetten okumanız yeterlidir. XCAT, kapsamlı bir eğitimden geçmek zorunda kalmadan herkes tarafından çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte, giriş niteliğinde bir yelken kursu faydalı olacaktır ve kesinlikle XCAT'inizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

XCAT üzerindeki RowMotion® sisteminde kürek çekmek kolay ve verimlidir. Acemi bir kürekçi bile günde 30 ila 40 km'lik mesafeleri sorunsuz bir şekilde yönetebilir. Bu nedenle XCAT, deniz,nehir ve göl gezileri için mükemmel bir teknedir.

RowVista® , kürek kanatlarının mükemmel dönüşünü sağlarken aynı zamanda enerji kaybı olmadan baktığınız yönde kürek çekmenizi sağlayan dahiyane bir sistemdir. Bu yenilik, geleneksel kürek çekme ile tamamen aynı hareketleri kullanarak geri yerine ileri doğru hareket etmeyi mümkün kılar. Nereye gittiğinizi görmek için başınızı çevirmenize bile gerek yok.

Bu seçenek, XCAT dünyasına girmenin en uygun maliyetli yoludur. Yapabileceğiniz birçok farklı şey var. Balık tutarken dinlenmekten, tekneyi banyo yapmak veya suda piknik yapmak için bir platform olarak kullanmaya kadar. Bunun dışında, XCAT'i Ayakta Kürek Çekme kullanarak manevra yapmak çok kolaydır.