Sağlık

Kürek çekmek eğlencelidir, formda kalmanıza yardımcı olur ve var olan en canlandırıcı ve ödüllendirici ortamlardan biri olan su üzerinde sizi dışarı çıkarır.

 

Yaş, Boyut ve Beceri

Her yaştan, boydan ve fiziksel kısıtlamadan insan kürek çekmeyi öğrenebilir ve hem fiziksel olarak yararlı hem de kişisel olarak ödüllendirici bir başarı düzeyine ulaşabilir. Kürek çekme, dizleri kötü olan koşuculardan fiziksel engellilere kadar çeşitli uygulamalarda kullanılan terapötik koşullandırmanın etkili bir aracı olarak kabul edilmektedir.

Kürek çekmek, başarmak için minimum beceri gerektirir, bir öğleden sonra kürek çekmeyi öğrenebilirsiniz, ancak siz sporu geliştirmeye ve keşfetmeye devam ettikçe yıllar boyunca bu sizin için bir zorluk olmaya devam edecektir.

 

Spor ve Sağlık

Kürek çekmek, parkta hafif bir yürüyüş veya uzun bir kır yürüyüşü gibi istediğiniz kadar rahatlatıcı veya sert olabilir. İster genç ister yaşlı olun, etkisi olmayan bir egzersiz olduğundan, formda kalmak ve açık havada eğlenmek için ideal ortamı sağlar.

Kürek, tam vücut fitness sporunu rekreasyonel bir aktivite ile birleştirerek, hepsi bir arada eksiksiz bir fiziksel ve zihinsel kondisyon programı sunar. Kürekçiler saatte 500-600 kalori yakabilir, stres seviyelerini azaltabilir, kilo verebilir ve kan basıncını düşürebilir. Bir sonraki satırınızı dört gözle beklediğinizi göreceksiniz; basitçe söylemek gerekirse, formda kalmanın eğlenceli bir yolu.

Hem rekabetçi hem de eğlence amaçlı kürek çekme, tüm büyük kas gruplarınızı çalıştırdıkları için çoğu spora kıyasla benzersizdir. Kürek çekerken bacaklarınızdan, sırtınızdan ve kollarınızdan her şey devreye girer.

 

Çevre

Hepsinden önemlisi, kürek çekmek sizi, yoğun günlük yaşamlarımızdan uzakta, çabalarınıza meydan okurken duyularınızı harekete geçiren benzersiz ve canlandırıcı bir atmosfere sokar.

Kürek çekmek benzersiz bir tatmin ve özgürlük duygusu yaratır, doğaya bu kadar yakın olmak ilham vericidir ve günlük yaşamınıza taşınan içsel bir dinginlik verir. Ara sıra kürek çekmek bile rahatlamanıza ve hayattan zevk almanıza yardımcı olacaktır.