Sorularınız
mı var?

Şimdi sor!

Ancak, bizim yanıtımızdan bile daha hızlı, sorularınızın yanıtı zaten burada olabilir. Aşağıda listelenen konulara göz atmaktan çekinmeyin. Sorularınızı bulamazsanız iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Kürek çekmeyi öğrenmek çok kolaydır. Sabit kürekli tekneler genellikle kürek kulüpleri tarafından acemi kürekçilere nasıl kürek çekileceğini öğretmek için kullanılır. Temel bilgiler 30 dakika gibi kısa bir sürede alınabilir ve yaklaşık bir saat sonra güvenle kürek çekmeye başlayabilirsiniz. Küçükten büyüğe,herkes kürek çekmeyi öğrenebilir. Hareketleriniz sınırlı olsa bile kürek çekebilirsiniz ve hatta nazik ve düzenli kürek çekmenin hareketinizi ve gücünüzü geliştirdiğini görebilirsiniz.

Kendine güvenen bir küçük tekne kullanıcısıysanız, kendi başınıza kürek çekmeniz için yeterli teknik ve ipuçları içeren Kürek  sayfamıza bir göz atın. Alternatif olarak, her yaştan ve yetenekten acemiler için düzenli kurslar düzenlemesi gereken yerel Kürek Kulübünüzle iletişime geçin.

Temel bilgilere sahipseniz ancak fitness ve antrenman tekniğinizi geliştirmek istiyorsanız yerel Kürek Kulübünüzle iletişime geçin. Tüm kürek kulüplerinde, tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek ve size en uygun eğitim programlarını sunabilecek eğitimli koçlar bulunur. Ayrıca kürek çekme sporuna ve tekniğinizi ve becerilerinizi nasıl geliştireceğinize adanmış birçok kitap vardır. Kitaplar, kürek çekmeyi anlamanıza ve arka plan bilginizi genişletmenize yardımcı olurken, koçlar tekniğinize bakıp sizi adım adım gerçek kürek çekme tekniğinizi geliştirme sürecinde yönlendirecektir.

Evet, ev tipi kürek makineleri, kürek çeken sporcular için bir antrenman yardımcısı olarak geliştirilmiştir. Kürek çekmek için zaten bir makine kullanıyorsanız, o zaman ana kas gruplarınızı kürek çekmek için zaten eğitmişsinizdir, bu nedenle herhangi bir Kayık veya şişme board ile su yüzüne çıkmak ve kürek çekmek daha da kolay olacaktır.Yalnız bir kere bu sporu Rowonair şişme board üzerinde veya herhangi bir kayıkta   yaptıktan sonra  spor salonunda asla yapmak istemeyebilirsiniz......

navigasyon ve hava durumuna birkaç bölüm ayırma eğilimindedir. Yerel Kıyı Kürek Kulübünüz de size tavsiyelerde bulunabilmelidir ve hatta kurslar düzenleyebilir.

Uzun yıllardır yerel kürek kulübümüzde 'iyi' teknelerde kürek çekiyoruz, ancak şimdi kürek çekme alanımızı Lochs, Estuaries ve daha fazla Açık Suları içerecek şekilde genişletmeyi düşünüyoruz - tekneniz uygun mu?

Westport Jolly Boat, bol miktarda depolama kapasitesi ve verimli bir gövde şekli ile turlar ve uzun süreli seyirler için mükemmeldir. Denize elverişli ve daha açık sulara uygun hale getirmek için, yarışan 'ince' teknelerden daha büyük bir enine ve derinliğe sahiptir, ancak yaklaşık 4,5 deniz mili/5,2 mil/8,3 km/saat (5,5 deniz mili/6,3 mil/saat) gibi şaşırtıcı derecede hızlı bir seyir hızına sahiptir. /11.1kph sürat koşusu).

Evet, elbette, ister 7 ister 70 yaşında olun, herkes  kürek çekmek için hafif karbon kürekleri kolayca kullanabilir - torunlarınızın sizi kısa sürede geride bırakacağını göreceksiniz! Tekneden suya girip çıkmaya, farkında bile olmadan güvenlik tatbikatları yapmaya bayılacaklar.

 250Kg'a kadar maksimum yük için tasarlanmış board veya kayıklarla ağırlıklık bir sorun olmamalıdır. Aslında düzenli kürek çekme, kilo vermenin ve zindeliğinizi geliştirmenin ideal bir yoludur, normalde koşu veya koşu ile ilişkili hiçbir darbe veya şok yükü yoktur ve saatte 500-600 kalori yakan tüm ana kas gruplarınızı kürek çekme egzersizleri yapar. Tüm sporlarda olduğu gibi, makul bir şekilde ve kendi yetenekleriniz dahilinde egzersiz yapın, belirli bir süre içinde sıralarınızın uzunluğunu ve yoğunluğunu kademeli olarak artırın, şüpheniz varsa yerel kürek kulübünüzdeki eğitimli bir koçtan tavsiye alın.